Inmood San Roque Hotel 7 vrk - Tampereelta / Costa del Sol, Espanja
"Lennot Tampereelta!"

24.–31.10.2026

Matkan sisältö:

  • Airbalticin suorat reittilennot Tampere – Malaga – Tampere sis. käsimatkatavara 8 kg ja matkalaukun ruumaan 23 kg
  • Majoitus 7 vrk hotelli Inmood San Roque **** kahden hengen Superior Gran Terrace huoneessa
  • Puolihoito (aamiainen ja päivällinen)
  • 5 x green fee kolmelle eri kentälle (3 × San Roque Golf Resort , 1 x La Cañada ja 1 × La Hacienda Heathland)
  • Etukäteen varatut tiiajat
  • Lentokenttä- ja golfkenttäkuljetukset kohteessa
  • Golfpassin matkavetäjän matkapalvelut
MATKAN KESTO 7 vrk
HINTA alk. 1898 €

LISÄÄ LÄHTÖJÄ

Lennot > meno

la 24.10.2026
  • Tampere
  • 07:10
  • Malaga
  • 11:05

Lennot < paluu

la 31.10.2026
  • Malaga
  • 11:50
  • Tampere
  • 14:20

Inmood San Roque Hotel

Inmood San Roque Hotel sijaitsee Etelä-Espanjassa, Sotogranden arvostetulla golfalueella Costa del Solilla, lähellä Gibraltarin salmea. Hotelli sijaitsee erinomaisella paikalla aivan San Roque Old Coursen sekä San Roque Golf & Resort -kenttien vieressä.

Hotelli toimi vuoden 1997 Ryder Cupin virallisena majoitushotellina, jossa majoittuivat kaikki huippupelaajat, kuten Tiger Woods ja Seve Ballesteros. Nykyisin täysin uudistettu, tyylikäs ja moderni hotelli tarjoaa rauhallisen tukikohdan golfmatkalle alueella, joka tunnetaan Espanjan laadukkaimmista golfkentistä.

Alue tarjoaa erinomaiset puitteet sujuvaan golfviikkoon, jossa arki rullaa vaivattomasti kenttien ja hotellin välillä. Päivät rakentuvat luontevasti pelaamisen ja palautumisen ympärille. Kokonaisuus toimii erityisen hyvin golfmatkalle: kaikki on lähellä, siirtymät ovat lyhyitä ja viikon rytmi pysyy miellyttävän tasaisena alusta loppuun.

  • Huoneita: n. 100
  • Huoneissa: TV, tallelokero, ilmainen WiFi, ilmastointi, hiustenkuivaaja, minibaari, parveke/terassi
  • Muuta: uima-allasalue, kuntosali, spa & wellness, ravintola, baari, pysäköinti
  • Ravintolat: 1 ravintola, baari
  • Golfkentät: San Roque Old 3 km, San Roque New 3 km, La Reserva Club 6 km, Almenara Golf 6 km, Valderrama 8 km
  • Lentokenttä: Malaga n. 105 km (1 h 15 min), Gibraltar n. 15 km (20 min)
  • Kaupungit: Sotogrande 5 km, Estepona 25 km, Marbella 55 km

Golfkentät

San Roque Golf Resort
San Roque on yksi Sotogranden tunnetuimmista kokonaisuuksista, jossa peli kulkee kauniisti kumpuilevassa maastossa korkkitammien ja mäntyjen keskellä. Kentän rytmi on miellyttävä ja vaihteleva – välillä pelataan metsäisessä suojassa, välillä avarammissa näkymissä. Väylät ohjaavat peliä luontevasti eteenpäin ja kierros etenee ilman turhaa säätöä. Kokonaisuus tuntuu viimeistellyltä ja tarjoaa nautittavan pelikokemuksen alusta loppuun.

La Cañada Club de Golf
La Cañada kulkee luonnollisessa laaksossa, jossa maaston muodot ovat vahvasti mukana pelissä. Kenttä tarjoaa miellyttävän vaihtelevan kierroksen: avaukset vaativat sijoittelua ja lähestymisissä korostuu tarkkuus, erityisesti viheriöiden ympärillä. Tunnelma on rennon paikallinen, mutta pelikokemus itsessään on monipuolinen ja palkitseva. Kenttä sopii hyvin osaksi matkaa tuomaan vaihtelua resort-kenttien rinnalle.

La Hacienda Heathland
La Hacienda Heathland on moderni ja avara kenttä, jossa peli etenee sujuvasti leveillä väylillä ja suurilla griineillä. Tilaa on avauksissa, mutta bunkkerit ja viheriöiden muodot tuovat peliin sopivasti ajateltavaa. Maisema on avoin ja valoisa, mikä tekee kierroksesta helppolukuisen ja rytmiltään miellyttävän. Kokonaisuus toimii erinomaisesti lomagolfissa, kun halutaan nauttia pelistä ilman turhaa hidastelua.

  • Hinta 1898 €
  • / henkilö / kahden hengen huoneessa
  • Hinta 2237 €
  • / henkilö / yhdelle kahden hengen huoneessa

Lisämaksusta:

  • Bäginkuljetuksen hinta 80 € / 23 kg / menopaluu