Lennot > meno
- Helsinki
- 07:05
- Teneriffa eteläinen
- 11:45
Lennot < paluu
- Teneriffa eteläinen
- 12:45
- Helsinki
- 21:15
Hotel Jardín Tecina



Hotelli Jardin Tecina sijaitsee rauhallisella alueella Playa Santiagossa La Gomeran etelärannikolla niemen kärjessä, korkealla meren yläpuolella. Hotellilta avautuu huikean upea näköala Atlantille ja naapurisaari Teneriffalle. Hotellissa on oma suuri ja vehreä puutarha, jossa kasvatetaan vihanneksia, yrttejä ja hedelmiä.
Kaikissa hotellin huoneissa on oma terassi, jolta on näkymä merelle, uima-altaalle tai ihastuttavaan puutarhaan. Standard -hotellihuoneet sijaitsevat puutarhan puolella, ja osassa niistä on rajoitettu merinäköala. Kaikki huoneet on sisustettu vaalein sävyin ja ne on kunnostettu sekä uudistettu muutama vuosi sitten.
Hotellin vieraat voivat rentoutua ulkouima-altaalla, porealtaalla tai wellness-osastolla. Tarjolla on myös erilaisia kauneushoitoja sekä aktiviteetteja. Lisäksi hotellissa on kuntosali, hierontapalvelut sekä tennis- että squashkenttiä.
Hotellin buffet-ravintola Principalissa voit nauttia aamiaisen ja päivällisen. Lisäksi hotellissa on kolme à la carte -ravintolaa sekä altaan vieressä BBQ-ravintola, jossa tarjoillaan lounas. Hotellissa on myös neljä baaria, joista yksi on rannalla ja yksi allasbaari.
Kohde tarjoaa henkäsalpaavia maisemia, laadukkaan golfkentän ja tasokkaan majoituksen. La Gomeralle useat asiakkaat palaavat uudestaan ja uudestaan.
- Huoneita: 434
- Huoneissa: Ilmainen Wifi, ilmastointi, minibaari (pyynnöstä), tv, puhelin, tallelokero (maksullinen), kylpyhuone, hiustenkuivaaja, terassi
- Ravintola: 5 ravintolaa ja 5 baaria
- Lisäpalvelut: Hierontapalvelut, kuntosali, uima-altaat, poreallas, minigolf, biljardi, pöytätennis, live-esityksiä, pankkiautomaatti
- Ranta: 600 m
- Kaupungit: San Sebastian (La Gomera) 45 min., Los Cristianos (Teneriffa) 90 min.
- Lähin golfkenttä: Tecina Golf 2 min
- Lentokenttä: Teneriffa eteläinen 120 min
Golfkenttä ja golfopetus
Tecina Golf on Donald Steelin vaativan suunnittelutyön tuloksena syntynyt upea golfkenttä, jonka jokaiselta väylältä ja greeniltä on hienot näköalat merelle ja alas Tecinan laaksoon. Kentän erikoisuus piilee korkeuseroissa: ykköstii on 175 metriä korkeammalla kuin viimeisen reiän viheriö, joten kentällä laskeudutaan koko ajan lähemmäksi Tecinan laaksoa ja merta. Golfkentän alueella on kauniita värikkäitä kukkaistutuksia palmuineen. Ellet käytä golfautoa, klubitalolta 2 km päässä olevalle aloituspaikalle on kuljetus minibussilla. Viimeinen väylä päättyy klubitalolle.
Pelaamisen lisäksi sinulla on mahdollista hyödyntää PGA Pro Tapio ”Silli” Sillanpään viisi yhden tunnin mittaista golfopetustuokiota.
Jokainen harjoitusalueella pidettävä opetustuokio koostuu omasta teemasta ja matkalaisilla on mahdollisuus valita itselleen kiinnostava opetusteema tai halutessaan voi osallistua kaikkiin viiteen harjoitukseen. ”Silli” pelaa myös ryhmien mukana kentällä antaen vinkkejä pelitilanteessa.
”Silli” Sillanpää opettaa kesäisin Aulangolla Hämeenlinnassa ja hän on myös toiminut Suomen Golfliiton valmentajana ja kouluttajana. Hän on vetänyt La Gomeralle jo kymmeniä golfmatkoja, joten ”Silli” tuntee kohteen kuin ”omat taskunsa”.
Tule mukaan rennolle matkalle – tämä matka sopii hyvin kaikentasoisille pelaajille!